نمایندگی سامسونگ 👍 نمایندگی موبایل 👍 نمایندگی موبایل سامسونگ

نمایندگی سامسونگ
4.6 (91.8%) 61 رای

 

نمایندگی سامسونگ به معنای مکانی برای ارائۀ خدمات فروش و پس از فروش این برند بزرگ و خوشنام کره ای ست که در سراسر جهان نیز به خوبی شناخته شده است. به جرات می توان ادعا کرد تمامی انسان های این کرۀ خاکی نام سامسونگ را شنیده و به خوبی با این برند بزرگ و جهانی آشنا هستند! لزوماً هم قرار نیست حتماً فردی از یک محصول الکترونیک و… استفادۀ عملی کرده تا با آن به صورت کامل آشنا شود بلکه گاهی حجم تبلیغات و ارائۀ اطلاعات در مورد یک محصول از طُرُق مختلف آنچنان گسترده و فراوان است که افراد می توانند حتی بدون دیدن و لمس کردن بسیاری از ابزار فناوری، آنها را به خوبی شناخته و راجع به آن اطلاعات کاملی داشته باشند.

سامسونگ یکی از همین برندها و محصولات داغ در جهان است که تمام مردم دنیا آن را شناخته و به خوبی راجع به آن می توانند اطلاعات فراوانی ارائه دهند. این برند بزرگ و جهانی در سراسر جهان دارای نمایندگی ها و دفاتر متعددی ست که هر نمایندگی سامسونگ با توجه به ماموریت های خود، اقدام به ارائۀ خدمات و پشتیبانی در مورد محصولاتی خاص و البته متنوع خواهد کرد.

و اما در این بین قطعاً نمایندگی هایی نیز وجود دارند که با توجه به ارائۀ خدمات برتر، از دیگر دفاتر، معتبرتر و پرکارتر هستند. در این مقاله قصد داریم کمی بیشتر با انواع خدمات سامسونگ و نمایندگی های متعدد و متنوع آن آشنا شویم. همراه ما باشید.

 

آیا وجود نمایندگی سامسونگ ضروری ست؟!

نه تنها برای سامسونگ با این حجم و ابعاد از تولیدات متنوع و گوناگون، بلکه حتی برای یک کمپانی تازه تاسیس نیز بسیار واجب و ضروری ست که از دفاتر و شعبات فراوانی برای ارائۀ خدمات فروش و پس از فروش در نقاط مختلف استفاده نماید.

ایجاد چنین نمایندگی هایی به نوعی برگ برندۀ هر کمپانی و شرکتی خواهند بود. برند SAMSUNG نیز با راه اندازی هزاران نمایندگی سامسونگ در سراسر جهان، فروش و ماندگاری خود را در آن مناطق تضمین می کند و همچنین خدمات پس از فروش خود را. در نتیجه باید گفت: وجود نمایندگی سامسونگ برای این کمپانی بزرگ و قدرتمند، به شدت ضروری و واجب خواهد بود تا هم از فروش مناسب و مستمری برخوردار بوده و هم بتواند مشتریان جدید و قدیمی را بیش از پیش، جذب و حفظ نماید.

در واقع این همان سیاستِ جذب و نگهداری از هزاران مشتری بالقوه و بالفعل است که کمپانی های بزرگ، به شدت بر روی آن سرمایه گذاری کرده و برای حفظ آن حاضر به صرف هزینه های هنگفتی نیز هستند.

 

خدمات ارائه شده در نمایندگی سامسونگ

در واقع یک نمایندگی سامسونگ می تواند حجم و تعداد وسیعی از خدمات را در دفتر خود ارائه نماید؛ از فروش صدها کالای کوچک و بزرگ گرفته، تا نصب و تعمیرات و همچنین عودت و مرجوعی بسیاری از کالاها. فروش انواع تلویزیون و ال ای دی سامسونگ، فروش و ارائۀ تمامی ماشین لباسشویی های سامسونگ که هم اکنون بهترین و مقاوم ترین ماشین لباسشویی جهان هستند، فروش و ارائۀ خدمات پس از فروش انواع یخچال سامسونگ که چندین سال است به صورت متوالی از پر فروشترین ها و زیباترین ها هستند و بسیاری دیگر از کالاهای زیبا و با کیفیت برند سامسونگ.

حال در این بین، آن نمایندگی سامسونگ و آن شعبه ای موفق تر و از لحاظ تراز فروش و چگونگی و کیفیت خدمات دهی، برتر است که رضایت بیشتر مشتری ها را در فعالیت های روزانۀ خود داشته باشد که البته سامسونگ پس از سال ها تلاش و فعالیت ثابت کرده برای این مورد و در این زمینه نیز، به شدت و به خوبی برنامه داشته و دارد تا رضایت هر چه بیشتر مخاطبان را کسب نماید؛ نمایندگی های متعدد سامسونگ، اصلِ مشتری مداری را هیچوقت فراموش نخواهند کرد.

 

فروش محصولات برتر در نمایندگی سامسونگ

یکی از اولین و اساسی ترین اهداف راه اندازی یک نمایندگی، معرفی جدیدترین محصولات یک شرکت تولیدکننده و نهایتاً فروش آنها است، محصولاتی که می توانند به عنوان سفیرانی در منازل مشتری ها قلمداد شوند. سامسونگ نیز با توجه به حجم و تنوع بسیار زیاد محصولات خود، نیاز به ایجاد نمایندگی های رسمی و البته غیررسمی (واسطه ای) دارد تا بتواند تمامی تولیدات خود را به دورترین نقاط جهان ارسال نموده و به فروش برساند.

در هر نمایندگی فروش با توجه به حجم و گستردگی فعالیت های آن، می توان تعداد بیشماری از محصولات از جمله محصولات الکترونیک مانند انواع ال ای دی در اینچ های مختلف، انواع پخش کننده، تعداد مختلفی از محصولات نگهدارندۀ مواد غذایی مانند یخچال و… ، ابزار نظافتی و همچنین شوینده مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و همچنین جارو برقی و جارو شارژی، کالاهایی قدرتمند مانند انواع موبایل و صدها محصول برتر دیگر را مشاهده کرد.

نمایندگی سامسونگ علاوه بر معرفی و نمایش این کالاها، اقدام به ارائه و فروش آنها نیز خواهد کرد و در کنار فروش، به تبلیغ سایر محصولات و کالاهای آینده نیز مبادرت می کند. این یکی از مهم ترین و البته برترین کارها و خدمات تمامی نمایندگی های سامسونگ نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر جهان است که به عنوان یک رسالت مهم هر روزه در حجمی وسیع در حال انجام است.

 

چه تعداد نمایندگی سامسونگ برای هر کشوری مورد نیاز است؟

با توجه به اینکه شرکت سامسونگ تقریباً در سراسر جهان به صورت کاملاً فعالی در حال فروش و خدمات رسانی ست، شاید پاسخ به این سوال کمی سخت باشد اما طبق اهداف و برنامه ریزی ها و همچنین قوانین موجود، با توجه به تعداد محصولات عرضه شده در هر کشور و همچنین با توجه به تعداد شهرهای هدف و مقصد، می بایستی نمایندگی های متعددی افتتاح شده و از طریق ابزارهای متنوع تبلیغاتی و رسانه ای، اطلاع رسانی شود.

تعداد نمایندگی سامسونگ در هر کشور می تواند با توجه به جمعیت آن شهر و همچنین با توجه به حجم و میزان عرضه و تقاضای محصولات آن، متغیر باشد.

 

برخورد حرفه ای کارکنان نمایندگی سامسونگ با مشتریها و ارباب رجوع

در یک نمایندگی سامسونگ آن چیزی که همیشه ثابت بوده و هست، نوع برخورد مناسب و ایده آل کارکنان نمایندگی ها با مشتری هاست.

چنانچه در مورد رموز موفقیت برندهای بزرگ در جهان تحقیق کنیم، معمولاً به چندین اصل مهم و بسیار تاثیرگذار در این مورد برخورد خواهیم کرد که یکی از مهمترین آنها، نوع برخورد کاملاً حرفه ای و حساب شده و بسیار مناسب کارکنان نمایندگی ها و دفاتر فروش با ارباب رجوع است که در هزاران نمایندگی سامسونگ نیز این موضوع به خوبی رعایت می شود.

یکی از اصول بسیار مهمی که هر روزه به صورت مستمر و مداوم توسط مسئولین سامسونگ به تمامی شعبات خود در سراسر جهان مخابره شده و بر اجرای درست و دقیق آن تاکید فراوان دارند نوع برخورد کارکنان نمایندگی سامسونگ با مردم است.

آنها حتی کلاس هایی بسیار فشرده و مهم در این مورد برگزار کرده و تمامی کارکنان خود را با میزان اهمیت و همچنین مزایای برخورد صحیح با ارباب رجوع آشنا می کنند، مزایایی که سود و منفعتش، نه فقط برای مسئولین سامسونگ بلکه به صورت پیوسته برای تمامی کارکنان و زیر مجموعه ها نیز مفید خواهد بود.

 

بیشترین حجم مراجعات مربوط به کدام نمایندگی سامسونگ است؟

با توجه به اینکه شرکت سامسونگ در زمینۀ تولید و فروش محصولاتی بسیار متنوع و به شدت پیشرفته فعالیت می کند، سعی در تفکیک برخی خدمات از هم داشته تا تداخل های مشکل آفرین ایجاد نشود، تفکیک هایی که در سطح خدمات و همچنین نوع فعالیت نمایندگی سامسونگ انجام می شود. به عنوان مثال ممکن است با توجه به صلاحدید، در منطقه ای یکی از نمایندگی های سامسونگ فقط بر روی محصولاتی مانند اسپلیت ها فعالیت کند و یا در منطقه ای دیگر این فعالیت و تمرکز بر روی انواع محصولات الکترونیک و پخش کننده مانند ال ای دی و… باشد.

اما با توجه به حجم و تعداد بسیار زیاد فروش موبایل سامسونگ، آن هم در انواع و مدل های بسیار متنوع و مختلف هوشمند، میزان مراجعات به نمایندگی موبایل سامسونگ معمولاً بیشتر از سایر نمایندگی هاست. این مراجعات نه فقط برای تعمیرات و یا استفاده از خدمات پس از فروش، بلکه بنا به دلایل متنوعی از جمله خرید موبایل جدید، کسب اطلاع از مدل های آینده و… می تواند انجام شود.

 

نگهداری و تعمیر محصولات سامسونگ توسط نمایندگی سامسونگ

و اما یکی دیگر از خدمات بسیار مهم و لازمی که در هر نمایندگی سامسونگ ارائه می شود خدمات نگهداری و تعمیر محصولات و کالاهای متنوع و بسیار گستردۀ سامسونگ است. در این زمینه نیز هر نمایندگی با توجه به زمینۀ خدمات دهی خود به مشتری ها، سعی بر این دارد تا از کادری مجرب و کارآزموده برای ارائۀ انواع سرویس به مشتری های خود استفاده نماید.

بدیهی است که هر چه میزان و کیفیت این خدماتِ ارائه شده بیشتر باشد، میزان رضایت مشتری ها و بالطبعِ آن موفقیت نمایندگی سامسونگ و نهایتاً برند سامسونگ بیشتر خواهد بود و دقیقاً به همین علت است که سامسونگ به ارائۀ چنین خدماتی در بالاترین سطح به شدت تاکید داشته و دارد.

 

نمایندگی موبایل سامسونگ

و اما SAMSUNG پس از تولیدات متنوع و بسیار گوناگون خود در زمینۀ انواع موبایل هوشمند و ساده، نیاز به راه اندازی مراکزی قدرتمند و مجهز برای ارائۀ خدمات بسیار متنوع به مشتری ها و خریداران محصولات خود دارد تا بتواند علاوه بر فروش کالاهای قدرتمند خود، همچنان در کنار خریداران باشد تا آنها نسبت به خرید خود دچار شک و تردید نشده و همچنان احساس خوبی نسبت به انتخاب خود داشته باشند.

چنین مراکز و دفاتر کوچک و بزرگی که به عنوان نمایندگی موبایل سامسونگ به مشتریها خدمت بسیار مناسبی ارائه می کنند می توانند به عنوان مرجع مراجعات تعمیراتی در نظر گرفته شده و یک نمایندگی موبایل ویژه محسوب شوند آن هم برای برندی شناخته شده به نام «سامسونگ».

نمایندگی موبایل به مرکزی مشخص و قانونی برای ارائۀ انواع خدمات تعمیر و همچنین نگهداری-پشتیبانی انواع موبایل گفته می شود که در هر شهری با توجه به جمعیت آن، برای خدمات دهی به مردم آن شهر راه اندازی می شود. این نمایندگی موبایل می تواند با توجه به تصمیماتِ گرفته شده و مجوزهای لازم فقط به مردم یک منطقه خدمات خود را ارائه دهد و یا به تمامی مردم آن شهر، این موضوع بستگی به نوع مجوزهای دریافتی توسط آن نمایندگی خواهد داشت.

گاهی یک شهر با توجه به وسعت زیاد و جمعیت فراوانش نیاز به منطقه بندی و تقسیم مناطق مختلف شهری به گروه ها و دسته های مختلف دارد که عموماً هم، چنین تقسیم بندی هایی در مورد یک نمایندگی موبایل یا نمایندگی موبایل سامسونگ به خوبی انجام می شود. حتماً شما هم در نقاط مختلف شهرتان، به تعداد زیاد نمایندگی هایی را دیده اید که با نصب تابلوها و بنرها و استندهای مختلف، نوع خدمات ارائه شده در مرکز و دفتر خود را به اطلاع عموم می رسانند، اینها همان مراکز رسمی و شناسنامه دار ارائۀ خدمات پشتیبانی محصولات سامسونگ یا همان نمایندگی های موبایل سامسونگ هستند.

 

تعمیرات موبایل در نمایندگی سامسونگ

یکی از مشکلات و گرفتاری های هر صاحب موبایلی، خراب شدن موبایل و دردسرهایی از این نوع است که این موضوع در مورد محصولات و موبایل های سامسونگ نیز قاعدتاً اتفاق خواهد افتاد. در چنین شرایطی یکی از مهمترین و اساسی ترین خدماتی که یک نماینگی موبایل یا نمایندگی موبایل سامسونگ می بایستی به مشتری ها ارائه نماید، خدمات تعمیرات حرفه ای و مطمئن برای رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری ست.

در این زمینه نیز شرکت سامسونگ با در نظر گرفتن تمامی جوانب و زوایا، به هر نمایندگی خود در هر منطقه یا شهری، اجازۀ بررسی و واکاوی و نهایتاً حل مشکل به وجود آمده را خواهد داد و هر نمایندگی موبایل سامسونگ مجاز است برخی از مشکلات را در همان نمایندگی برطرف کرده و موبایل را به مشتری تحویل نماید.

اما برخی ایرادات نه تنها توسط نمایندگی مربوطه اساساً قابل حل نیست بلکه آن نمایندگی طبق مجوزهای لازم، اجازۀ ورود به آن بخش را نداشته و می بایستی با دریافت موبایل از مشتری، آن را برای رفع اساسی ایراد و یا حتی تعویض موبایل به صورت کامل، به دفاتر مرکزی سامسونگ ارسال کرده تا تصمیم نهایی توسط متخصصین و مشاورین این مرکز اتخاذ گردد. پس از این تصمیم است که یا آن ابزار هوشمند تعمیر اساسی شده و به نمایندگی ارسال می شود و یا اینکه به صورت کامل موبایل تعویض گردیده و یک دستگاه موبایل دیگر با توجه به گارانتی و وارنتی های موجود، برای مشتری مورد نظر ارسال خواهد شد؛ به این شکل هم رضایت مشتری ها حاصل می شود و هم تبلیغات مناسبی برای آن کمپانی از این جهت که خدمات بسیار مناسبی دارد، خواهد شد و این یکی از همان رموز موفقیت و پیروزی در هر کسب و کار بزرگ و یا کوچکی ست.

 

تعویض و جایگزین کردن موبایل معیوب در نمایندگی موبایل سامسونگ

یکی از بزرگترین و اساسی ترین اهداف و از با ارزش ترین آنها در کمپانی سامسونگ، راضی نگهداشتن مشتری ها تا حد امکان و ارائۀ خدمات بسیار مناسب و بی نظیر به آنهاست. برای این امر نیز SAMSUNG MOBILE از همان سال های ابتدایی آغاز به کار خود و همچنین از زمان تولید انواع مختلف موبایل در دهه های گذشته، با اقدام به تاسیس انواع نمایندگی در زمینۀ موبایل، به شدت در جهت کسب رضایت حداکثری مشتری ها بوده است.

یکی از برترین و مهم ترین خدماتی که هر نمایندگی موبایل می تواند ارائه نماید «تعوض موبایل معیوب با توجه به مسئولیت های پذیرفته شده توسط کمپانی تولید کننده است» که البته سامسونگ موبایل نیز این امر را به شدت جدی گرفته و به خوبی بر روی آن سرمایه گذاری کرده است.

تقریباً در تمامی صدها و هزاران نمایندگی موبایل سامسونگ در سراسر جهان، می توان نسبت به استفاده از خدمات تعویض و جایگزین کردن موبایل معیوب با توجه به مسئولیت های پذیرفته شدۀ کمپانی سامسونگ اقدام کرد که این موضوع، حرکتی بسیار در خور توجه و قابل تحسین برای این کمپانی قدرتمند کره ای ست و یکی از موارد بسیار مهم و با ارزشی ست که رضایت خریداران و مشتری های متعدد و بسیار فراوان سامسونگ را بیش از پیش در پی خواهد داشت.

 

هر نمایندگی موبایل سامسونگ به مثابه یک نمایشگاه دائمی و بزرگ

کمپانی های قدرتمند و چند ملیتی مانند SAMSUNG پس از دهه ها فعالیت و تجربۀ فراوان در حوزۀ کاری خود به تجارب بسیار با ارزشی دست یافته اند که از این تجارب به خوبی و در بالاترین سطح ممکن استفاده خواهند کرد.

به عنوان مثال آنها به خوبی دریافته اند با راه اندازی هر نمایندگی در هر نقطه ای از جهان می توان نه تنها اقدام به فروش و پشتیبانی تمامی محصولات جدید و البته قدیمی خود کرد بلکه می توان از آن نمایندگی ها برای به نمایش در آوردن جدیدترین محصولات و نوآوری های نیز استفاده کرد.

امروزه راه اندازی یک نمایشگاه بزرگ و یا کوچک در هر نقطه ای از جهان برای معرفی تولیدات جدید هر شرکتی، کاری بسیار پر هزینه و همچنین به شدت زمان بر است که البته گاهی بسیاری از شرکت ها مجبور به افتتاح و گشایش چنین نمایشگاه هایی برای معرفی محصولات جدید خود هستند که سامسونگ نیز از این امر مستثنی نیست. اما می توان با اقدامی مناسبتر مانند راه اندازی نمایندگی های متعدد و البته دائمی در هر کشور و شهری، چنین هزینه هایی را به شدت کاهش داد.

کمپانی سامسونگ با راه اندازی هزاران نمایندگی خود در تمامی قاره ها، تا حد زیادی هزینه های غیرمعمولِ این چنینی را کاهش داده است. آنها از هر نمایندگی موبایل سامسونگ به عنوان یک نمایشگاه دائمی استفاده کرده و جدیدترین موبایل های خود را که بر روی خط تولید قرار دارند برای نمایش و فروش به آن دفاتر ارسال می کنند.

همچنین یکی از بهترین موقعیت ها و مناسب ترین شرایط برای ارائۀ طرح های آینده و معرفی مدل های بعدی موبایل های هوشمند نیز می تواند همین نمایندگی موبایل سامسونگ بوده که به عنوان مکانی برای نمایش و معرفی طرح ها و مدل های بعدی ست.

 

نمایندگی های غیرمستقیم یا واسطه ای سامسونگ

حتماً شما هم زیاد دیده اید فروشگاه ها و موبایل فروشی های متعددی را که با نصب یک بنر، خود را به عنوان نمایندگی موبایل سامسونگ معرفی کرده و برخی خدمات را به مشتری ارائه می کنند. اینگونه فروشگاه ها و مراکز با توجه به توافقاتی که با برخی نمایندگی های رسمی انجام داده اند و همچنین ارائۀ تضمین های لازم به آن نمایندگی ها، فقط اقدام به فروش موبایل های سامسونگ کرده و یا برخی تعمیرات جزئی را نیز انجام می دهند.

در عمل، چنین نمایندگی های واسطه ای و یا محدودی، تقریباً همان نمایندگی رسمی هستند تنها با کمی محدودیت در معرفی و خدمات رسانی به مشتری ها. در چنین مراکزی چنانچه نیاز به تعمیرات اساسی و یا برخورداری از پشتیبانی های مهم تر و پیشرفته تر باشد، فرد مسئول موظف به ارسال موبایل مشتری به نمایندگی مربوطه و سپس دریافت آن و تحویل به مشتری ست. همچنین گاهی نیز این فروشگاه ها موظف به اعزام مشتری به دفتر اصلی نمایندگی موبایل سامسونگ بوده تا وی شخصاً اقدام به تحویل موبایل و سپس دریافت آن از نمایندگی رسمی نماید، به این شکل هم اعتماد بیشتری ایجاد خواهد شد و هم امور سریعتر انجام می شود.

 

آیا هر نمایندگی موبایل سامسونگ موظف به ارائۀ تمامی خدمات است؟

با توجه به جمعیت آن شهر و منطقه و همچنین مسئولیت های پذیرفته شده و محول شده به آن نمایندگی رسمی، ممکن است یک نمایندگی تمامی خدمات لازم را به مشتری ها ارائه نماید. همچنین گاهی نیز ممکن است با توجه به تقسیم وظایفِ انجام شده، برخی خدمات را به سایر نمایندگی ها واگذار کرده باشند.

در برخی شهرها و مناطق کوچک و متوسط، ممکن است حتی یک نمایندگی موبایل سامسونگ کفایت کند، در نتیجه این نمایندگی می بایستی تمامی خدمات مربوطه را به مشتری خود در بهترین شرایط و با بهترین برخورد پرسنل ارائه نماید. در چنین شرایطی ست که نمایندگی رسمی توانسته، رسالت و وظیفۀ اصلی خود را در معرفی و خدمات دهی به مشتری های محترم برند با ارزش سامسونگ به خوبی انجام دهد؛ اینگونه می توان به آیندۀ آن برند و تمامی نمایندگی ها و کارکنان زیر مجموعۀ آن بسیار امیدوارتر بود.

 

Repairz.ir

نویسنده : طیب عالی