تعمیرات موبایل یا تعویض موبایل ؟!!

اگر در حال مطالعه ی این مقاله هستید، به احتمال خیلی زیاد شما هم با این دو سؤال در چالشید ! به راستی کدام یک تعمیر موبایل یا تعویض موبایل؟!

همه چیز از آنجایی شروع می شود که یار و یاور همیشگی ما سر ناسازگاری بر می دارد

دیگر دلش با ما نیست و قصد سفر کرده است!!!

با آنکه تازه از شارژ کشیدمش باتری اش  به سرعت خالی می شود و از من روی بر می گرداند

ارورهای بی دلیل می دهد! و خیلی کند شده است و تمامی کارها را با تاخیر انجام می دهد

این موبایل دیگر موبایل بشو نیست!

به ستوه آمده بودم به تعمیرکار نشانش دادم و گفتم: مهندس امیدی هست؟! تعمیرکار با لبخند مرموزی که به لب داشت لحظاتی من را تماشا کرد

حرفی نزد ولی حس بدی را به من منتقل کرد، دلم هوری ریخت، یه حسی به من می گفت: دیگه نمیتونم ببینمش و باید اونو برای همیشه  فراموش کنم.

ساعتی رو توی اتاق انتظار سپری کردم، آنقدر استرس و اضطراب داشتم که سر درد هم گرفته بودم.

در همین گیرو دار بودم که تعمیرکار آمد و گفت: بفرمایید گوشی رو فرمت کردم و رامشو دوباره نصب کردم، الان دیگه کاملاً سالمه و هیچ مشکلی نداره!

اشک تو چشمام جمع شده و بود و ادامه ماجرا… .

 

موبایل به عنوان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین ابزار ارتباطی عصر ما، از آنچنان پیشرفت های خیره کننده ای برخوردار گردیده که حتی تصورش نیز در سال ها قبل سخت بود. امروزه با مدل های بسیار پیشرفته و قدرتمندی طرف هستیم که هر کدام از آنها می تواند به تنهایی به عنوان یک ابزار همه کارۀ پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد. در چنین شرایطی، نگهداری، پشتیبانی و تعمیرات موبایل نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد.

نه تنها تعمیرات موبایل بلکه پشتیبانی از آن نیز یکی از مهمترین مباحث این روزها و از چالشی ترین دغدغه های هر تولیدکننده ایست. طبق قانون درون گروهی یا درون کمپانی، هر تولیدکننده موبایل سعی می کند به عنوان مثال هر 6 ماه یک مدل جدید از برند خود را رونمایی کند. حال ممکن است این مدل جدید، پرچمدار آن کمپانی و یا مدلی ساده و یا میان رده باشد. در چنین شرایطی ست که مسئل پشتیبانی و تعمیر موبایل به شدت مهم خواهد بود.

به عنوان مثال، دو دهه قبل با ورود اولین و ابتدایی ترین موبایلها، موضوع تعمیر موبایل نیز در حد و حدودی بود که خیلی به ابزار تکنولوژیک خاصی نیاز نداشت اما امروزه با ورود موبایل های هوشمند، موضوع تعمیر موبایل وارد دنیای جدید و بسیار پیچیده ای شده است. دیگر مانند 15 یا 20 سال قبل نمی توان فقط با تعمیر یا تعویض چند قطعه داخلی، اقدام به راه اندازی موبایل معیوب کرد بلکه امروزه امور نرم افزاری متعددی نیز در حین تعمیر گوشی مورد نیاز است.

این موارد نرم افزاری گاهی آنچنان پیچیده و گاهی اوقات نیز مبهم خواهد شد که برای تمعیر موبایل و رفع مشکل می بایستی از مشورت و همفکری دیگران نیز استفاده کرد. موبایل های امروز، دیگر آن ابزار ساده و پیش پا افتاده گذشته فقط برای تماس و نهایتاً ارسال پیامک نیستند بلکه سخت ترین و پیچیده ترین معادلات و امورات مختلف تخصصی با آنها انجام می شود.

 

تعمیر موبایل و ورود به عصر دیجیتال

برای تعمیرات موبایل نیاز به تخصص فراوانی ست، هم سخت افزاری و هم نرم افزاری. امروزه دیگر نمی توان فقط با تکیه بر تخصص سخت افزاری اقدام به تعمیر موبایل کرد بلکه تخصص نرم افزاری نیز بایستی تا حد بسیار زیادی در فرد تعمیرکار وجود داشته باشد تا بتواند به خوبی از پسِ تعمیر موبایل برآمده و موبایل معیوب را راه اندازی نماید.

هر تعمیرگاه موبایلی چنانچه تصمیم به ارائه خدمات تخصصی به مشتری ها دارد می بایستی حتماً از افراد خبره و متخصص در امور نرم افزاری نیز در مجموعه خود استفاده نماید تا تمامی افراد مراجعه کننده به آن واحد بتوانند نیاز فوری برای تعمیر موبایل خود را بر طرف نمایند.

کامل بودن گروه و اکیپ تعمیرکاران موبایل می تواند برگ برنده آن واحد برای ارائه بهترین خدمات تعمیر موبایل و نهایتاً رضایت و وفاداری آنها باشد.

 

تعمیر موبایل ساده

درست است که تمامی افراد در این سال ها به شدت و به صورت کامل به سمت موبایل های هوشمند و قدرتمند گرایش داشته اند اما تقریباً تمامی کمپانی ها هنوز هم در حال تولید و معرفی مدل های مختلفی از موبایل های ساده نیز هستند که البته این موبایل ها از نظر کیفیت و قدرت نسبت به آن موبایل های ساده سال ها قبل، تغییرات ملموسی داشته اند.

همچنین بسیاری از تولیدکنندگان فرعی و شرکت های بی نام و نشان! نیز به شدت در حال تولید مدل هایی مختلف و متنوع از موبایل های ساده هستند. به همین جهت به منظور تعمیرات موبایل هنوز هم می بایستی به صورت خیلی جدی بر شاخه تعمیر موبایل ساده تمرکز داشت و اقدامات و پشتیبانی های مناسبی را ارائه کرد.

در واقع تعمیر موبایل ساده، ظاهراً به این زودی ها محو شدنی نیست زیرا تولید موبایل های ساده به این سادگی ها، متوقف شدنی نیست.

 

تعمیرات موبایل هوشمند

و اما موبایل های هوشمند، این ابزارهای دوست داشتنی و بعضاً لاکچری، دوستان تنهایی ما و همراهان همیشگی. ابزاری که دقیقاً مانند یکی از اعضای بدن، همیشه و همه وقت در کنارمان هستند و البته باید اعتراف کرد در انجام بسیاری امور به شدت به ما کمک کرده و انجام دادن آن کارها را بسیار راحت تر کرده اند.

این ابزار بسیار پیشرفته و به شدت کارآمد، حتماً در برخی موارد دچار ایرادات و نقایصی خواهند شد و نیاز به تعمیر و رسیدگی فوری دارند. در چنین شرایطی فقط آن دسته افرادی که در زمینه تعمیرات موبایل آن هم موبایل های هوشمند و جدید، تخصص و سررشته لازم را داشته باشند می توانند اقدام به تعمیر موبایل نمایند.

تعمیر موبایل هوشمند کاری به شدت حرفه ای و تخصصی ست و کوچکترین اشتباهی می تواند آن موبایل را نه تنها معیوب تر، بلکه گاهی غیرقابل استفاده نماید! تعمیرات موبایل هوشمند، کاری کاملاً تخصص و حرفه ایست و می بایستی توسط افراد متخصص، خبره و کارآزموده انجام گردد تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

 

نمایندگی تعمیر موبایل

و اما با توجه به رقابت بسیار سخت بین تولیدکنندگان متعدد موبایل، پس از عرضه و فروش مدل های مختلف موبایل، لزوم پشتیبانی و همچنین تاسیس نمایندگی های معتبر تعمیر موبایل برای آن برندِ مشخص، بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل هر شرکت معتبری سعی می کند با توجه به تعداد فروش مدل های متنوع محصولات خود و همچنین میزان و تراکم جمعیت در یک منطقه خاص اقدام به اعطای نمایندگی مجاز پشتیبانی و تعمیر موبایل نماید.

هر کدام از این نمایندگی های مجاز تعمیرات موبایل می بایستی با توجه به وظایف محول شده، اقدام به پشتیبانی تعمیراتی موبایل های معیوب مشتری های خود نمایند. این نمایندگی ها دقیقاً مانند مرکز و مرجع رسیدگی به امورات مختلف کارخانه های بزرگ در جهان هستند که به دلیل عدم دسترسی مستقیم به بازارِ هدف و مشتری های خود در مناطق گوناگون، اقدام به تاسیس چنین نمایندگی هایی به عنوان نمایندگان رسمی و معتبر خود می نمایند تا هر مشتری و خریداری با خیال راحت ابتدا اقدام به خرید مدل های متنوع آن برند کرده و سپس از نظر پشتیبانی های تعمیراتی نیز هیچ دغدغه ای نداشته باشد؛ اینجاست که معنا و مفهوم «نمایندگی تعمیرات موبایل» بیشتر نمایان خواهد شد.

امروزه در سراسر جهان و در هر کشوری که از نظر میزان عرضه و فروش محصولات مختلف تکنولوژیک به ویژه موبایل در سطح بالایی قرار دارند می توان صدها بلکه هزاران نمایندگی معتبر تعمیر موبایل مشاهده نمود که در حجم و ابعاد مختلف در حال سرویس دهی به مشتریان وفادار خود برای تعمیرات موبایل هستند. چنین خدماتی نهایتاً منجر به رضایت مناسب از آن برند و پایداری و ثبات نهایی در فروش مدل های مختلف آن خواهد شد که منفعت آن، هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده خواهد بود.

 

پرورش افراد متخصص در زمینه تعمیرات گوشی

وجود افراد متخصص در هر زمینه ای و هر رشته ای برای موفقیت به شدت لازم است، حال ممکن است این متخصصین، دوره دیدۀ یک مرکز آموزشی مشخص و واحد باشند و یا اینکه تخصص خود را از چندین و چند مرکز معتبر دریافت کرده باشند که مجموع آن آموزش ها، نهایتاً منجر به ایجاد یک تخصص برتر در آن زمینۀ مشخص می گردد، تعمیرات گوشی یکی از همین موارد ویژه می باشد.

همچنین موضوعی که بسیار مهم است اینکه اگر قرار بر این باشد یک نام و برند معتبر در زمینه تولید موبایل همچنان پابرجا بوده و ماندگاری خود در دنیای پر رقابت فعلی را تثبیت نماید قبل از ایجاد نمایندگی های متعدد و معتبر در مناطق گوناگون، نیاز به پرورش فراوان افراد متخصص در زمینه تعمیرات گوشی دارد تا بتواند همزمان با تاسیس نمایندگی تعمیرات موبایل، این متخصصین را در دفاتر نمایندگی خود به کار گرفته و از همان ثانیه های نخست آغاز به کار، خدماتی مناسب و کاملاً حرفه ای به مشتری ارائه کند.

این افراد متخصص می توانند یا در همین موسسات و مراکز معتبری که زیر مجموعه همین برندها هستند آموزش های حرفه ای لازم را که مورد تایید است گذرانده باشند و یا در مراکزی رسمی و کاملاً معتبر، خارج از حیطه این نمایندگی ها که البته باز هم مورد تایید آنها باشد. به این شکل می توان به این افراد به عنوان متخصصین تعمیر گوشی برای ارائه انواع تعمیرات گوشی اعتماد کرد.

 

تعمیر گوشی کدام برند راحت تر است؟

در دنیای تکنولوژیک و پیچیده ما، در واقع نمی توان این چنین سوالات و ابهاماتی را به راحتی پاسخ داد. باید دید آن ابزار تکنولوژی که اینجا مقصود «موبایل» است از چه سطحی از امکانات برخوردار بوده تا بتوان نسبت به مقایسۀ راحت تر بودن تعمیرات گوشی برندهای مختلف نظرات مختلفی ارائه کرد.

اما نکته ای که در مورد بیشتر گوشی های هوشمند امروزه مطرح است اینکه، تقریباً تمامی این موبایل های هوشمند از یک سیستم و بیس واحد برای ساخت و راه اندازی بهره می برند! و نهایتاً بر روی برخی امکانات کلیدی که برای کاربران مختلف دارای اهمیت بیشتری است سرمایه گذاری می کنند.

مثلاً برخی برندها، چندین مدل از موبایل های هوشمند خود را فقط با دوربین های بسیار پیشرفته و خارق العاده تولید و روانه بازار کرده و تبلیغات سرسام آوری را در مورد آنها به راه می اندازند. از طرفی برخی دیگر بر روی کیفیت نمایشگرها و البته اسپیکرها و… بیشترین سرمایه گذاری ها را انجام خواهند داد.

حال اگر قرار به تعمیرات گوشی هر یک از این مدل ها و برندها باشد باید دید آیا مقایسه در یک زمینه و یک موضوع واحد و مشخص است که چنین امری بسیار سخت و گیج کننده خواهد بود. اما به صورت کلی می توان گفت هر برند و کمپانی، در بین محصولات خود، هم محصولات بسیار پیشرفته و پیچیده دارد که معمولاً با لقب «پرچمدار» عرضه می شوند و هم محصولات ساده.

هر کدام از این دو دسته، نیازِ تعمیراتی خود را خواهند داشت و قاعدتاً تعمیر گوشی ساده بسیار راحت تر از تعمیر گوشی هوشمند و پرچمدار خواهد بود که ظرافت های کاری خود را می طلبد. مقایسه تعمیر این رده ها با هم رده های خود در دیگر برندها نیز تقریباً همانند هم خواهد بود با کمی تغییرات جزئی و البته تخصصی که مربوط به امکانات تخصصی تر همان برند می شود.

 

هر نمایندگی تعمیرات گوشی چند متخصص؟

سؤال خوبی ست! واقعاً هر نمایندگی مجاز تعمیرات گوشی نیاز به جذب چند متخصص حرفه ای برای تعمیر گوشی دارد تا بتواند نیاز مشتری های منطقه تحت پوشش خود را به خوبی برآورده سازد؟

طبق قوانین مشخص و مکتوبی که وجود دارد پس از اعطای نمایندگی تعمیرات گوشی به افراد معتبر و مورد اعتماد و اخذ تضامین لازم، هر نمایندگی با توجه به مناطق تحت پوشش و جمعیت آن مناطق موظف به جذب چندین و چند تعمیرکار حرفه ای موبایل برای تعمیر موبایل خواهد بود.

حال ممکن است این تعداد با توجه به منطقه ای که آن نمایندگی فعالیت می کند تنها یک متخصص تعمیر گوشی باشد و یا با توجه به مناطق بسیار متعدد تحت پوشش، بیش از چندین نفر را شامل گردد. اما چیزی که در هر دو حالت ثابت است و باید باشد، حضور و فعالیت دائمی و همیشگی این نمایندگی ها و متخصصین تعمیرات آنها است. زیرا چنین خدمات همیشگی و دائمی ست که می تواند اعتبار و آبروی یک برند در بازار باشد.

 

تعمیر گوشی به صورت آنلاین

و اما یکی از جذاب ترین و البته شیرین ترین بخش های هر شغلی به خصوص مشاغل بیشتر مرتبط با فضای مجازی، ارائه خدمات مناسب آنلاین از طریق اینترنت می باشد. امروزه دیگر نمی توان کارها و امورات مختلف را مانند دهها سال و فقط به صورت چهره به چهره انجام داد بلکه معادلات کاری، امروزه کاملاً تغییر کرده است. در عصر حاضر یکی از اولین اقداماتی که در تمامی زمینه ها بدون استثنا باید انجام گردد «خدمات آنلاین» به مشتریان است. این موضوع در مورد تعمیرات گوشی به شدت مهمتر و حساستر به نظر می رسد تا جایی که بسیاری مؤسسات و شرکت ها امروزه اقدام به راه اندازی انواع مراکز آنلاین و فوری برای عیب یابی و حتی تعمیر گوشی به صورت آنلاین! و یا به صورت اعزام نیرو برای تعمیر در محل کرده اند.

مراکز متعددی با نام های مختلف از جمله «اورژانس موبایل» یا «امداد موبایل» و دیگر نام های مشابه هم اکنون در فضای مجازی در حال ارائه خدمات مختلف و سریع تعمیر گوشی هستند. این چنین مراکزی می توانند سرعت خدمات دهی به مشتریها و همچنین میزان رضایت مشتری را به شدت افزایش دهند.

نمایندگی های معتبر نیز می توانند با راه اندازی سیستم هایی مشابه اقدام به ارائه خدمات آنلاین در زمینه تعمیرات گوشی نمایند. البته بسیاری از این مراکز چنین خدماتی را هم اکنون به شکلی مناسب و پرقدرت ارائه می کنند اما به هر حال برخی نیز در این مورد، مقداری کمرنگ تر حضور دارند.

 

تعمیر موبایل در محل

هم اکنون یکی از جذاب ترین و با ارزش ترین خدمات، خدمات فوری و در محل مشتری می باشد که در تمامی حرفه ها و شاخه ها به خوبی جا افتاده و امروزه دیگر نمی توان شغلی را پیدا کرد که چنین خدماتی را ارائه نکند.

در زمینه تعمیر موبایل نیز چند سالی ست تعمیرات موبایل در محل مشتری به خوبی جا افتاده و بسیاری از مراکز با راه اندازی یک سایت، و ارائه خدمات آنلاین به مشتری های خود، هر گونه سؤال و ابهامی را پاسخ گفته و چنانچه نیاز به تعمیر موبایل باشد، با اعزام نیروی متخصص به محل مشتری، اقداما لازم جهت برطرف کردن ایرادات را انجام خواهند داد. اینچنین خدات برتری به شدت در میزان رضایت و البته راحتی مشتری ها مؤثر است و موفقیت آن کسب و کار را تضمین خواهد کرد.

برای استفاده از اینگونه خدمات فقط کافی ست به سایت این شرکت ها و مؤسسات مراجعه و با برقراری ارتباط آنلاین با اپراتورهای آن و یا تماس تلفنی، مشکل موبایل خود را مطرح کرده تا در سریعترین زمان ممکن، برای تعمیر موبایل شما اقدام شود.

 

Show sidebar

هیچ محصولی یافت نشد.